La Traba Desalojatzen

0

Madrileko CSO La traba desalojatu eta botatzen ari dira. Gaur goizean inongo abixurik gabe polizia agertu da bertan kalea itxi eta desalojatzeari ekin diote. Momentu hauetan eraikina bera botatzen ari dira.

 

 

10603406_10152192727576782_3228881136847370517_n

 

 

10616083_10204726053379478_3009683712007038982_n

TXIRBILENEA 2 urte okupatzen!

0

txir

AHTren aurkako ekintza aldarrikatzailea Donostian

0

Larunbata goizean AHT EZ zioen pankarta ikusgarri bat jarri zuen AHTren aurkari talde batek Donostiako Ondarretako mendi magalean.  Ekintza honekin AHTren egitasmo txikitzailea eta xahutzailea salatu eta horren aurkako aldarrikapena zabaldu nahi dugu Donostiako Aste Nagusian.

 

AHT EZ pankarta jartzen

AHT EZ pankarta jartzen 1

Irailak 13, Beasaingo Melmak gaztetxearen 10. urteurrena!

0

beasain

Bagatoz Ubarroiak Dono$tia abordatzera!

Aste Nagusian presoen aldeko kaxuelitak Marruman

Sin título-1

Abuztuak 14 PERLAK taldearen kontzertua Kortxoenean

Abuztuaren 14ean, Donostiako Piraten Aste Nagusiko egitarauaren baitan, PERLAK taldearen kontzertua izango dugu Kortxoenean AINGURA KOFRADIAren eskutik. Kontzertua gaueko 21:00etan hasiko da eta horrekin batera bertako produktuen dastaketa izango dugu.

Ekimen hau, La Flamenka, Txantxerreka eta Kortxoenea lotuko dituen bizikleta martxa baten baitan kokatu behar dugu, “BIZIFESTA! Festarik festa bizikletan”.

 

http://perlak.bandcamp.com/album/perlak-2

BtYzjpFIgAAZ7eE

https://twitter.com/AinguraKofradia

https://twitter.com/perlakband

Gora Piratak Kaian prentsaurrekoa

Uztailak 26 LETAMANen 19. urteurrena!!!

IMG426

Uztailak 19, larunbata, SOFA eta ASTRALIAren kontzertua eta serigrafia tailerra

astralia sofa

 

“Gazte! Horrelako kamiseta eleganterik nahi??? Ba, azaldu ta egin hirea!

Larunbatean SOFA eta ASTRALIAren megakontzertuen aurretik serigrafia tailer txiki bat antolatu dugu, 18:00ak aldera.

Kamisetak zuen etxeetatik ekarriz gero, serigrafiatzeko erabilitako tinta bakarrik ordaindu beharko da (borondatea). Bestela, Kortxoenean bertan Fruit of the Loom etxekoak erosteko aukera izango da 5 eurotan (S, M, L, XL UNISEX).
Telazko poltsa hipsterrak ere salgai egongo dira, 3 euroan.

Serigrafia tailerrera sartzeak 5 euro balioko du eta kontzerturako sarrera doan izango da.
Tailerrera etortzen ez direnek ere, berdin-berdin, 5 euro ordaindu beharko dute kontzertua ikusteko.

Hemen prezioen laburpena, bazpare:

– Serigrafia tailerra: 5 euro (kontzertua doan)
o (hautazkoa) Fruit kamisetak: 5 euro
o (hautazkoa) telazko poltsa hipsterrak: 3 euro
o Pintura: borondatea
– Kontzertua bakarrik: 5 euro

Azaldu, pixkat ikasi, parre earrak in albokoan kamixeta gaixki ateatzen danian, kontzertu latzak ikusi/entzun, birra merkea edan ta kamixeta kozkor bat etxeako. Ze gehio nahi?

 

ASTRALIA:

Astralia – Sala Slow from Auditiva Collective on Vimeo.

 

SOFA:

 

https://www.facebook.com/events/374426592689040/

ZIPOTZ JAIAK 2014

cartel-zipotz-jaiak20141-728x1024

 

Uztailak 17 Osteguna
18:00 GARI, MONTXO ETA JOSELONTXO pailazoen emanaldia, Txofre enparantzan, Okendo Kultur Etxearen
eskutik.
19:00 Pregoia eta ondoren kalejira erraldoi eta buruhandiekin, Txofretik aterata, auzoko kaleetan zehar.
20:00 Mariaren Bihotza Abesbatzaren kontzertua, Okendo Kultur Etxean. Zuzendaria: Saioa Zuaznabar.
20:00 Txokolatada, Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.
20:30 Afariak, Sardinada, Txofreko karpan.
22:00 Kontzertuak, Katalunia enparantzan:
REBOLUTIONARY BROTHERS (GLAUKOMA eta Italiako RAPHAEL-ekin).
Uztailak 18 Ostirala “Gazte Eguna”
10:30 Haur jolasak, Katalunia enparantzan, Aukaz aisialdi taldearen eskutik.
11:30 Buruhandi eta erraldoiekin kalejira auzotik, Nafarroa Behera enparantzatik irtenda.
12:30 Karmengo jaiekin senidetze ekitaldia, zubian.
13:00 Bazkari prestaketa, Katalunia enparantzan.
14:00 Kuadrilen bazkari herrikoia, Katalunia enparantzan.
15:30 Mikro Irekia, Katalunia enparantzan, Groseko Gazte Asanbladaren eskutik.
16:30 Irrintzi lehiaketa, Katalunia enparantzan, Groseko Gazte Asanbladaren eskutik.
17:00 Elektrotxaranga, Katalunia enparantzatik irtenda, Groseko Gazte Asanbladaren eskutik.
17:30 Haur Danborrada auzoko kaleetan zehar, Zurriola ikastolatik aterata.
17:30 Pala eta Pilota finala, Sagueseko frontoian.
18:00 Graffitiak, Txofre enparantzan, Urban 13 kolektiboaren eskutik.
18:00 Urban 13 SHOW, Txofre enparantzan, Urban 13 kolektiboaren eskutik.
20:30 Afariak, sardinada, Txofreko karpan.
21:00 Zezen Suzkoa, Txofre enparantzan.
22:00 Kontzertua, Iñaki Salvador eta Pirata Piratovich, Nafarroa Behera plazan, Bar Kau-ren eskutik.
23:00 Kontzertuak, Katalunia enparantzan:
GOSE + 3GABE2
Uztailak 19 Larunbata
Egunean zehar, SURF eta BODYBOARD TXAPELKETA Zurriola hondartzan, Groseko Indarrak surf taldearen
eskutik.
10:30 Azoka txikia, Txofre enparantzan, Pais Petiten eskutik.
11:00 Gaztetxoentzat Xakea, Txofre enparantzan, Groseko Xake taldearen eskutik.
12:00 Txaranga auzoko kaleetan zehar, Nafarroa Behera enparantzatik aterata.
12:45 Futbito txapelketaren finala, Manteo kiroldegian, Deabru Urdinak hintxa taldearen eskutik.
14:00 Elkartasun Paellada, Katalunia enparantzan.
14:00 Paellada herrikoia, Sagueseko enparantzan, Groseko Indarrak Surf elkartearen eskutik.
16:00 Mus txapelketa, Jeneral Artetxe kaleko Ricardo tabernan.
17:00 Erraldoi eta Buruhandiak, auzoko kaleetan zehar, Nafarroa Behera enparantzatik irtenda.
17:00 Skate slalom txapelketa, Sagueseko enparantzan, Groseko Indarrak Surf elkartearen eskutik.
18:00 Txikientzako graffiti tailerra, Sagueseko enparantzan, Groseko Indarrak Surf elkartearen eskutik.
18:30 Haurrentzako joku eta tailerrak, Txofre enparantzan, Urrats Taldearen eskutik.
18:30 Helduen Danborrada, auzoko kaleetan zehar, Zurriola ikastolatik aterata.
19:00 Txokolatada, Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.
19:30 Coral Xistral, Okendo Kultur Etxean, Casa Galicia elkartearen eskutik.
20:00 Trikipoteoa, Sagueseko tabernetatik, Groseko Indarrak surf elkartearen eskutik.
20:00 Bingoa, Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.
20:30 Afariak, sardinada, Txofreko karpan.
21:00 Sardinada, José Miguel Barandiarán enparantzan, Groseko Indarrak surf taldearen eskutik.
22:00 Kontzertuak, Asier Gimenez eta DMD QUARTER, Nafarroa Behera enparantzan, Bar Kau-ren eskutik.
22:30 Kontzertuak, José Miguel Barandiarán enparantzan, Groseko Indarrak surf taldearen eskutik.
23:00 Kontzertuak, Katalunia enparantzan:
ITZIARREN SEMEAK + MC ONAK
Uztailak 20 Igandea
Euskal artisauak eta talogileak egun osoan zehar, Katalunia enparantzan.
11:00 Elkarte eta kuadrilen arteko Marmitako lehiaketa, Katalunia enparantzan, Marruma elkartearen eskutik.
11:30 Euskal ginkana, auzoko plaza ezberdinetan, Urrats Taldearen eskutik.
11:30 Txalaparta eta Albokariak, Katalunia enparantzan.
11:30 Herri kirolak, Katalunia enparantzan, Saralegi anaien eskutik.
12:00 Txakur eta falkoneria erakusketa, Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.
12:00 Sagardo dastaketa, Katalunia enparantzan.
12:30 Tortila lehiaketa, Katalunia enparantzan.
13:30 Euskal dantzak, Txofre enparantzan, Trebeska dantza taldearen eskutik.
14:30 Kantu-bazkaria, Txofreko karpan.
16:30 Timba-poker-express txapelketa, Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.
17:30 Triki-bertso poteoa, Txofre enparantzatik aterata, Jon Martin eta Iñaki Apalategi-rekin.
18:00 POXPOLO ETA KONPAINIA pailazoen emanaldia, Katalunia enparantzan, Okendo Kultur Etxearen
eskutik.
20:00 Sari banaketa, Katalunia enparantzan, Groseko Gazte Asanblada eta Koadrilen eskutik.
20:00 Txokolatada, Katalunia enparantzan.
20:30 Erromeria, Katalunia enparantzan: INGO AL DEU?
21:30 Zezen suzkoa, Katalunia enparantzan.
24:00 Jaien amaiera. Hurrengo urtera arte!!

Manu Chaoren kontzertuan eman duten bideoa #EdozerDuguPosible

Go to Top