Kortxoeneak bere lekua izango du Piraten Aste Nagusian

KARTELA015

Pixkanaka hasiak zaizkigu Piratak Aste Nagusian izango dugun egitaraua aurkezten, HEMEN duzue aurrerapena. Aurten ere, iaz egin bezala, Aingura Kofradiak kontzertu bat antolatuko Kortxoenean du BIZIFESTA ekimenaren baitan, ON taldea izango dugu auzoan hain zuzen ere. Ondoan duzue Aingurako lagunen egitaraua:

aingura2015 (1)

ON taldearen bideoklipa:

Jarraian dituzuenak joan den urteko BIZIFESTAko bideo pare bat dira, piratak Kortxoeneara bidean ginen unekoa bata, eta Kortxoenenan gozatu ahal izan genuen Perlak taldearen kontzertua bestea:

KULTURARI ETA POLITIKARI ATERIK EZ ITXI!

IMG-20150728-WA0017

Zezenketarik EZ!

IMG_20150730_101826

Ttan Ttakun irratiaren 20. urteurreneko festa

Akelarrea Letamanen 20. urteurrenean

UBARROIEN ASTE NAGUSIKO EGITARAUA

aste_nagusia_donostia_festak_2015_ubarroiak

Joan den urtean Groseko Ubarroiek aurkezpen bideo bikain hau argitaratu zuten:

‘ARRAKALA. Zirrikutu bat haitzean’ dokumentala

LETAMAN 20ta2ZIRIK!

letaman

ZIPOTZ JAIAK 2015

LAGUNOK, GOGORATU KORTXOENEAKO KIDEOK KATALUNIA PLAZAKO KARPAN PARTE HARTUKO DUGULA, GERTURATU ETA PARTE HARTU GROSEKO JAI HERRIKOIETAN!

ZipotzJaiak-15-728x1024

Uztailak 16 Osteguna

18:00   IRRIEN LAGUNAK Pailazoen emanaldia, Txofre Enparantzan, Kultur  Etxearen eskutik.
19:00   Pregoia. Ondoren Erraldoi, Buruhandi era Casa Galiciako gaiteroek giroturiko kalejira, Txofre   enparantzan
19:30     Kalejira auzoko kaleetan zehar, Groseko Koadrilen eskutik.
19:30     Mariaren Bihotza Abesbatzaren kontzertua, Saioa Zuaznabar zuzendari izanik. Okendo Kultur Etxean.
20:00     Txokolatada, Txofre Enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.
20:30     Sardinada, Txofre Enparantzan.
21:00     Berbenas Cams, Txofre Enparantzan, Tsunami taldearen eskutik.
21:00     Kontzertuak, Katalunia Enparantzan:

Soupkandja Reggae Band,HERMANO L, REVOLUTIONARY BROTHERS

 

 

Uztailak 17 Ostirala  “Gazte Eguna”

10:30     Haur jolasak, Aukaz Aisialdi taldearen eskutik, Katalunia enparantzan.
11:30     Buruhandiekin eta Erraldoiekin kalejira auzoan, Nafarroa Behera plazatik  irtenda.
12:00     ZUMBA, Alta Fit gimnasioaren eskutik, Txofre Enparantzan.
12:30     Karmengo jaiekin senidetze ekitaldia zubian.
13:00     Bazkari prestaketa, Katalunia Enparantzan.
14:00     Koadrilen bazkari herrikoia, Katalunia enparantzan.
17:00     Koadrilen kalejira Elektro txarangarekin batera, Katalunia Enparantzatik aterata, Groseko Gazte Asanbladaren eskutik.
17:30     Haur Danborrada auzoko kaleetan zehar, Zurriola ikastolatik aterata.
17:30     Pala eta Pilota finala, Sagueseko frontoian.
18:00     Graffitiak , Txofre enparantzan, Urban 13 kolektiboaren eskutik.
18:00     Urban 13 SHOW, Txofre enparantzan.
19:30     XISTRAL abesbatza, Okendo Kultur Etxean, Casa Galiciaren eskutik.
20:30     Sardinak, Txofre enparantzan
21:00     Zezen Suzkoa, Txofre enparantzan.
21:00     Liher eta Karton kantautoreak, Txofre Enparantzan
22:00     The Flaming Shaker taldea, Nafarroa Behera plazan, Bar Kau-ren eskutik.
22:00     Kontzertuak, Katalunia Enparantzan:
Glory Hole
ON
ROCK KAM BROM

 

 

Uztailak 18 Larunbata
Egunean zehar, SURF eta BODYBOARD TXAPELKETA Zurriola hondartzan, Groseko Indarrak Surf talderan eskutik

10:30    Bigarren eskuko merkadilo eta merkadilo solidarioa Txofre enparantzan, Pais Petiten eskutik.
10:30     Gaztetxoentzat Xakea, Txofre enparantzan, Groseko xake taldearen eskutik.
11:00     Gaiteroak Zabaleta kalean, Casa Galiciaren eskutik
11:00     Haurrentzako tailerrak, Zabaleta kaleko komertzioen eskutik.
12:00     Txaranga auzoko kaleetan zehar, Nafarroa Behera plazatik aterata.
12:00     Futbito txapelketaren finala, Manteo kiloreldegian.
12:30     Queimada Zabaleta kalean, Casa Galiciaren eskutik.
14:00     Elkartasun Paellada, Katalunia enparantzan.
14:00     Paellada herrikoia Sagüeseko plazan, Groseko Indarrak Surf talderan eskutik
16:00     Mus txapelketa, Jeneral Artetxe kaleko Ricardo tabernan.
17:00     Erraldoiak eta Buruhandiak, Nafarroa Behera enparantzatik aterata.
17:00     Skate slalom txapelketa, Sagueseko plazan, Groseko Indarrak Surf talderan eskutik.
18:00     Txikientzako graffiti tailerra, Sagüeseko plazan, Groseko Indarrak Surf talderan eskutik
18:30     Haurrentzako joko eta tailerrak, Txofre enparantzan, Urrats Taldearen eskutik.
18:30     Helduen Danborrada, auzoko kaleetan zehar, Zurriola Ikastolatik aterata.
18:30     Arropa desfilea, Zabaleta kaleko komertzioen eskutik.
19:00     Txokolatada, Txofre kalean, Etxean Bezela tabernaren eskutik.
20:00     Triki-poteoa Sagüesetik, Groseko Indarrak Surf talderan eskutik.
20:00     Bingoa, Txofre enparantzan , Pais Petit tabernaren eskutik.
20:30      Sardinak, Txofre Enparantzan
21:00     Kontzertua Zabaleta kalean
21:00     Berbenas Cams, Txofre Enparantzan, Tsunami taldearen eskutik.
21:00     Sardinada, José Miguel Barandiarán plazan, Groseko Indarrak Surf talderan eskutik.
22:00     Julen Morgado, Ana Maria Sanchez, Lide  Hernando eta Asier Jimenez kantautoreen emanaldia, Nafarroa Behera plazan, Bar Kau-ren eskutik.
22:30     Kontzertuak, José Miguel Barandiarán plazan, Groseko Indarrak Surf talderan eskutik
22:00     Kontzertuak, Katalunia Enparantzan:
PHYSIS VERSUS NOMOS BAND
EN TOL SARMIENTO
3GABE2

 

 

Uztailak 19 Igandea

Euskal artisauak eta talogileak egun osoan zehar, San Frantzisko kalean.

11:00    Elkarte eta kuadrilen arteko Marmitako
lehiaketa, Katalunia Enparantzan, Marruma elkartearen eskutik.
11:30     Euskal kirol parte hartzaileak, Katalunia Enparantzan, Urrats Taldearen eskutik
11:30    Txalaparta eta Albokariak, Katalunia Enparantzan.
11:30     Herri kirolak, Saralegi anaien eskutik, Katalunia Enparantzan
12:00     Txakur erakusketa Txofre Enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik
12:00     Sagardo dastaketa, Katalunia enparantzan.
12:30     Tortila lehiaketa, Katalunia enparantzan.
13:30     Trebeska Dantza taldearen emanaldia, Katalunia Enparantza.
14:30     Kantu bazkaria, Katalunia enparantzan, Olatz Salvador kantautorearekin.
16:30     Timba póker express txapelketa, Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.
17:30     Triki-Bertso poteoa, Katalunia Enparantzatik aterata.
18:00     Txirri, Mirri eta Txiribiton Pailazoen “TXUTXUPE” emanaldia, Katalunia enparantzan, Kultur Etxearen eskutik.
20:00     Urrezko katxiaren sari banaketa, Groseko Gazte Asanbladaren eskutik, Katalunia          Enparantzan.
20:00     Txokolatada, Katalunia Enparantzan.
20:30     Zezen suzkoa, Katalunia Enparantzan.
20:30     INGO AL DEU? Erromeria, Katalunia Enparantzan.
24:00     Jaien amaiera, hurrengo urtera arte

Madrilgo CSOJ ATALAYA-ko lagunen prentsaurrekoa

Prentsaurrekoa eskaini zuten asteazkenean CSOJ Atalayako lagunek bizi duten desalojo arriskuaren inguruan eta bertan azaldu zuten desalojoaren aurkako helegitea onartu dietela.

CSOJ ATALAYA NI SE ACABA NI SE CALLA!

https://csojatalaya.wordpress.com/

 

PIPARMIN Dokumentala

Ibarrako Gaztetxearen bilakaera, kideen bizipenetatik, 2014ko otsailean grabatua.

“Muerte, okupación y resurrección” dokumentala

Madrilgo CSOJ ATALAYAri buruzko dokumentala:

Go to Top